Субота, 04.05.2024, 05:24

Головна » Файли » Історія

Село Пістрялово розташоване в мальовничій місцевості. З одного боку розкинувся ліс з його неповторною красою, а з іншого – широкі поля і ставок.

Недалеко від центру села розташувалася з першого погляду така звичайна сільська школа І-ІІ ступенів, але коли ми заглибимося в історію, то поглянемо на школу з іншого боку, побачимо її середину-серце школи…

В 1893 році була побудована перша школа - початкова., де  навчали  писати, читати тільки угорською мовою, на території школи заборонялося розмовляти рідною мовою.

Після війни школа в Пістрялові стала семирічною. З 1947 по  1948 рік директором Пістрялівської семирічки  був Чопей Іван Юрійович (1937 - 2008 рр.), відомий закарпатський поет.

З 1948 по 1961 рік  директорами були  – Стойка М.М.,  Січак В.І..

26 серпня 1961 року директором  Пістрялівської восьмирічної школи став Туріна Василь Іванович .

Туріна В.І. ініціював будівництво нової школи.

Було вирішено завершити будівництво і здати в експлуатацію в листопаді 1967 року до 50-річчя Великої Жовтневої революції.

Школа була здана в експлуатацію на початку листопада 1967 року.

Багато пістрялівських педагогів залишали в школі (храмі науки) свої знання, серця, душу. Сьогодні ми не можемо не згадати цих людей:

Бисага Елізавету Петрівну, Бисага Івана Михайловича, Горват Ганну Василіву, Горват Октавію Іванівну,    Орбан Ельвіру Шандорівну, Горват Йолану Юріївну, Калинич Марію Василівну.

Хоча вони і відійшли у вічність, але їх праця дала щедрий урожай

З 1995 по 2014 рр. на посаду директора школи призначений     Павлючок Б.І., який за час своєї роботи зробив вагомий внесок в історії розвитку школи, сформував злагоджений та дружній педагогічний колектив.

З 2014 року школою керувала Гутій Н.І

З 2016 року школою керує Диганич Ганна Іванівна

.

Історія | Переглядів: 86 | Завантажень: 0 | Додав: lyuba | Дата: 13.01.2016 | Коментарі (0)