Субота, 18.05.2024, 07:11

Головна » 2021 » Травень » 24 » Бережи українське – носи вишиванку!
Бережи українське – носи вишиванку!

«Бережи українське – носи вишиванку!»

Ліна Костенко

Щороку у третій четвер травня Україна святкує День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. У  невичерпній  спадщині  духовної  культури  українського народу особлива, винятково важлива її частина – вишивка. Українська вишита сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, — бути оберегом, а вишиванка — це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код.

Історія української вишиванки – це історія українського народу. З вишиванки, як з книги, можна зчитати, якими талановитими були і є українці, якими гарними були господарями та майстрами, як бідували, коли Україну захоплювали чи намагалися зруйнувати, чи коли знищували нашу культуру і сам ген українства (заборона одягати вишиванки, виключення з університету, ув’язнення, позбавлення майбутнього…).

Вишиті  сорочки  та  вишиванки  будуть  оберігати  нас,  наділяти  силою рідної землі, тому що символи, вишиті на них, мають глибоке значення, яке закладене тисячі років тому.

Вишиванка – це символ, який єднає українців і презентує Україну у світі. Вишиванка – це генетичний код та дрес-код української нації.

У нашій школі був проведений виховний захід «Що я знаю про вишиванку». Дівчата 8 класу розповіли про регіональні особливості вишивки, учні 6 класу презентували проект «Кольори та символи на вишивці». Учні 5-7 класів взяли участь у вікторині. На завершення свята кожен учень створив ескіз  своєї власної вишиванки.

Упродовж сьогоднішнього дня ми ще раз довели, що ми справжні українці, що гідні нащадки наших славетних пращурів, що свято бережемо духовну спадщину наших прадідів. Саме тому наше свято присвячено українській вишиванці.

Переглядів: 124 | Додав: lyuba | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2021  »